Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej
Od stycznia 2018r funkcjonuje nowa strona parafii jest ona dostępna pod adrsem
http://parafia.bienkowka.pl/
Jest ona w ciągłej modernizacji. Proszę więc o wyrozumiałość i cierpliwość.
ADMINISTRATOR strony
„ Panie Jesteś niepojęty i nieogarniony.
Dobrze się Ciebie widzi tylko sercem.
Życia mi braknie, aby Ci odpowiedzieć,
kim Ty jesteś dla mnie.
Jeszcze za mało Cię kocham.
Życia mi braknie, aby przywrzeć do Ciebie
i sercem pokochać.
Przyjdę, Panie, do Ciebie nocą. Wyspowiadam się przez łzy. Stopy Twoje ucałuję, boś mi wszystko jak Bóg przebaczył.
Przyjdę do Ciebie, do mego kościoła, Panie mój dobry jak chleb.
Przyjdę do Ciebie na drogę krzyżową – i twarz Ci chustą obetrę. Krzyż mój i Twój kilka kroków podźwigam i z Matką Twoją będę szedł już do końca, a pod krzyżem z Magdaleną się rozpłaczę i duch mój przed Tobą klęknie i wtedy serce mi pęknie – Chrystusie. I tak już z Tobą zostanę, Panie mój i Boże mój.”
( Julian Tuwim )
Rekolekcje to czas na zastanowienie się nad sobą i nad swoim życiem. Czas zatrzymania się choćby na chwilę, wyciszenia, zamyślenia. Czas by spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Rekolekcje to czas zadumy, nawrócenia i odkrycia Jezusa Chrystusa na nowo.
To przede wszystkim czas, by „odzyskać” czystość duszy w sakramencie pojednania. Warto więc do tej rekolekcyjnej spowiedzi dobrze się przygotować, przez dobry szczegółowy rachunek sumienia, zadośćuczynienie i pojednanie się z tymi, których przez moje grzechy skrzywdziłem oraz mocne postanowienie poprawy.
Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie już za nami. Zwykle po takich wydarzeniach pisze się wielkie podsumowania, opinie, najlepsze wspomnienia. I pewnie pasowałoby coś takiego uczynić. Można by przecież zrobić pełen spis wydatków, kursów autobusów, koszty posiłków, ogrzewania. Jednak nie jest się w stanie opisać tego, co w tamtym czasie było najważniejsze - CZŁOWIEKA i jego relacji z JEZUSEM.
Nie sposób opisać wpływu, jaki wywarli na nas goszczący w Bieńkówce pielgrzymi.
Talitha cum! - te słowa wypowiedział Pan Jezus do córki Jaira. Dziewczynko, wstań. To niewinne zdanie z pozoru niczym nie wyróżnia się od milionów innych zdań wypowiadanych przez nas każdego dnia. Do wielu osób powtarzamy wstań – do dzieci, dorosłych, do siebie rano. Ale to zdanie brzmiało zupełnie inaczej w domu Jaira, ponieważ jego córeczka była martwa. Nie żyła. Wszyscy pogrążeni w żałobie, załamani rodzice, rodzina. I nagle przychodzi Jezus, patrzy na dziecko i mówi: wstań. Ludzie pewnie patrzyli na niego ze sporym zdziwieniem, może zdenerwowaniem. Przecież ona nie żyje. Jak więc może wstać, poruszać się?
Ale córka Jaira ożyła. Otworzyła oczy, wstała. Posłuchała Jezusa.
Informacja o zasadach funkcjonowania cmentarza w Bieńkówce
administrowanego przez Rzymskokatolicką Parafię p.w. Przenajświętszej Trójcy.