od niedawna jest możliwość komentowania/zostawiania wpisów pod każdym "postem/zdjęciem" zapraszam do korzystania

administrator strony

W słowach dobroci,
W czystym spojrzeniu,
W codziennym trudzie,
W naszym zmęczeniu,
W znaku przyjaźni i pojednania,
W modlitwie siostry,
W pracy kapłan,
W nauczyciela cichym mozole,
W fabryce, biurze, kuchni,
W uśmiechu dziecka,
W natchnieniu artysty,
W bezsennej nocy ciężko chorego,
W czuwaniu matki nad dziecka kołyską-
rodzi się Chrystus,
jak tamtej nocy – zstępuje z nieba.
Tylko przyjmować Go sercem gorącym ciągle od nowa uczyć się nam trzeba...
(Sw. Jan Paweł II)

Życzenia radości i pokoju
obfitości Bożych darów i łask,
ludzkiej życzliwości i wytrwałości
wszystkim Parafianom , Gościom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę
składają: Ksiądz Proboszcz, Ks. Robert, Ks. Zdzisław, Służba Liturgiczna Ołtarza
i Grupa Apostolska

Czar świąt Bożego Narodzenia to potok łask płynących od Bożego Dzieciątka złożonego w betlejemskiej stajni.

To łaska Miłości .
Miłości w świecie nienawiści. Nienawiści w polityce, mediach, lokalnych środowiskach, a częstokroć w rodzinach. Ta „ maleńka Miłość,
co w żłobie śpi” , chce swoja miłością nas przemieniać.
To łaska Pokoju.
Pokoju w świecie wojen i rozdarcia w relacjach międzyludzkich. Chrystus, Emmanuel, Książe Pokoju, pragnie nasze serca tym swoim pokojem napełniać.
To łaska wiary.
Wiary w świecie zlaicyzowanym, .
On Bóg Wszechmogący, daje nam w siebie uwierzyć.
Uwierzyć w Boga rodzącego się jak człowiek: prosto i zwyczajnie .

Nie lękajmy się!
Otwórzmy drzwi naszych serc, by przyjąć te dary, które przyniósł ze sobą leżący w żłobie Jezus .Otwórzmy serca na Jezusa, Jego miłość i drugiego człowieka.

Czas Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie jest drugim po Wielkanocy najważniejszym świętem obchodzonym od starożytności przez chrześcijan dla wspomnienia i uczczenia narodzin Jezusa Chrystusa. W tym dniu podczas „ Wyznania wiary” na słowa:” I za sprawą Ducha Świętego przyjął Ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.” wszyscy przyklękają.

Okres Bożego narodzenia trwa od pierwszych nieszporów Narodzenia Pańskiego do niedzieli po 6 stycznia włącznie, zwaną Niedzielą Chrztu Pańskiego.
Kolor szat liturgicznych : biały.
Boże Narodzenie posiada oktawę. Dugi dzień świat poświęcony jest świętemu Szczepanowi – diakonowi, pierwszemu męczennikowi. W jego liturgiczne wspomnienie święci się owies. Trzeci dzień oktawy – 27 grudnia – poświęcony jest świętemu Janowi Ewangeliście. W tym dniu święci się wino. Trzeci dzień – to święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci , które zgładził Herod. Niedziela po Uroczystości Bożego Narodzenia to święto Świętej Rodziny- Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie roku kalendarzowego odprawia się w kościołach uroczyste nabożeństwo jako dziękczynienie za miniony rok. W tym dniu wspominamy św. Sylwestra- papieża. Ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia przypada
1 stycznia. Jest to uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.
6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego – Epifania, zwane inaczej świętem Trzech Króli. W tym dniu świeci się kadzidło, mirrę i kredę.
Z Bożym Narodzeniem związane są różnego rodzaju zwyczaje: żłóbek, szopka, kolędy
( śpiewane w Polsce, aż do 2 lutego), jasełka, opłatki, choinka.

Zamyślenie na adwentowy czas dla młodych i nie tylko….

Zatrzymaj się … przeczytaj… pomyśl … i zrób coś ze swoim życiem….

“I znowu to samo”, czyli Adwent a młody człowiek

Co roku ta sama gadka - Jezus się urodzi, będzie żłóbek, Maryja, Józef, osiołek, pasterze, owce, trzej królowie i tak dalej. Co roku ten sam symbol - wieniec z czterema świecami, lampiony, dzieciaki, wszędzie wosk, jakieś cztery figurki. Ogółem dużo wszystkiego.

Rekolekcje - przyjeżdża jakiś ksiądz, znowu gada co można, a czego nie można przed ślubem. Znowu Grupa Apostolska coś zagra i zaśpiewa, dostanie podziękowania, przytulanki i upominki.