„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w samotności, jest Boże Narodzenie.(...) Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie. „

( Matka Teresa z Kalkuty)

Życzę ci uważnych oczu, które dostrzegą drobne sprawy naszego dnia codziennego i stawią je w prawdziwym świetle... Życzę ci takich uszu, które wyłapią wszelkie przemilczenia i półtony... Życzę ci takich rąk, które nie będą się długo zastanawiać, czy komuś pomóc... Życzę ci odpowiednich słów w odpowiednim czasie i życzę ci kochającego serca, któremu pozwolisz się prowadzić przez życie, aby wszędzie tam, gdzie ty, był i twój pokój... Życzę ci miłości, szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, wiele dobroci, przez którą człowiek każdego dnia staje się kimś więcej... Życzę ci odpowiedniego wypoczynku i dobrego snu, bo to jest bardzo ważne... Życzę ci takiej pracy, która sprawia radość i pozwala żyć dostatnio... Życzę ci spotkań z takimi ludźmi, którzy będą cię kochać, którzy w chwilach trudnych dodadzą ci odwagi, którzy cię pocieszą, gdy przyjdzie na ciebie godzina smutku.. Tego wszystkiego życzę Tobie i to ci przekazuję w moim znaku pokoju. Życzę dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia , obfitości darów od Bożej Dzieciny i błogosławionego Nowego Roku.

Świąteczne życzenia naszym Parafianom , Gościom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową
Składają:

Ksiądz Proboszcz
Ksiądz Zdzisław
Ksiądz Robert
Służba Liturgiczna Ołtarza
Grupa Apostolska.

1 listopada

Uroczystość Wszystkich świętych to jedno z najbardziej radosnych świąt dla chrześcijan. W tym bowiem dniu wspominany wszystkich, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nie znanym z imienia. Ten dzień przypomina nam prawdę o powołaniu każdego z nas do świętości, niezależnie od tego jaką drogą życia kroczymy. Uroczystość Wszystkich Świętych to święto Boga, który poprzez ludzi czyni tak wiele dobrego na świecie. Pokazuje, ilu ludzi mimo wszystko jest pośrednikami Boga w świecie.

Jak przed każdym świętem, robimy porządki – tym razem na grobach bliskich. Chryzantemy, zielone gałązki, znicze – to wszystko po to by stało się zadość tradycji, ale przede wszystkim by sercem pamiętać o tych, którzy odeszli. Jak ja przeżyję ten szczególny dzień. Pójdę na cmentarz, zapalę znicze, pomodlę się, może zapłaczę, zamyślę się. A może zapytam siebie co ja tu właściwie robię? Przecież to jeszcze nie mój czas?

Podstawowe pytanie tego dnia to : czy ja chcę być świętym? , czy chcę iść do nieba? Czy chcę być tam gdzie wszyscy są zakochani w Miłości, która się nie kończy, gdzie wszyscy są piękni, bo do Pana Boga są podobni.

2 listopada

Dzień Zaduszny jest dniem modlitw za ludzi zmarłych. To wspominanie zmarłych potrzebujących jeszcze oczyszczenia, które mogą uzyskać przez modlitwę wiernych i Kościoła. To także dobry czas do refleksji nad własnym życiem, do
zadumy i przemyśleń. Tego dnia w szczególności” wobec tajemnicy rzeczy ostatecznych trzeba spojrzeć na wszystko głębiej, na bliźniego jak na tego, który odejdzie, na Boga, jak na Tego, z Kim mamy się spotkać.” Tradycyjnie w Dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki odwiedzamy groby bliskich i znajomych, modlimy się, wspominamy, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Są to dni szczególnej łączności z tymi, którzy odwołani przez Boga, stoją na drugim brzegu.

Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane:

1 listopada - godz. 730 , 1030 , 1400 ( na cmentarzu)

2 listopada – godz. 700 , 800 , 1700

ŚDM

W naszej parafii gości 193 pielgrzymów.
Są to pielgrzymi z USA i z Gwadelupy( Karaiby) .

Dziękujemy za otwarcie swoich domów i serc.

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie już za nami. Zwykle po takich wydarzeniach pisze się wielkie podsumowania, opinie, najlepsze wspomnienia. I pewnie pasowałoby coś takiego uczynić. Można by przecież zrobić pełen spis wydatków, kursów autobusów, koszty posiłków, ogrzewania. Jednak nie jest się w stanie opisać tego, co w tamtym czasie było najważniejsze - CZŁOWIEKA i jego relacji z JEZUSEM.
Nie sposób opisać wpływu, jaki wywarli na nas goszczący w Bieńkówce pielgrzymi.

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Kraków − Jasna Góra − Oświęcim: 27−31 lipca 2016

Środa, 27 lipca
16.00 − przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice