„Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość…
Do tego wystarczy tylko wiara, nadzieja, a miłość przyjdzie sama…"

Msze święte w naszej parafii w okresie świątecznym:

Uroczystość Bożego Narodzenia, Święto Świętego Szczepana, niedziela – 29 grudnia ,

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok : godz. 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 (po nieszporach )

Msza święta dziękczynno - przebłagalna za mijajacy rok - WTOREK - 31 grudnia , godź.16.00

Zamyślenie na koniec roku.

”Dziewczynka z opowiadania Andersena ogrzewała się jedną zapałką w zimną sylwestrową noc. My zaś – w najzimniejszym nawet świecie – możemy ogrzewać się Jezusem dlatego, że On mówi nam o Bogu i przyszedł po to na świat, aby nadać sens naszemu życiu, nawet pozornie najtrudniejszemu. Bóg nie zakończył swojego czasu. Dalej przychodzi z darem czasu dla nas. Kto jak kto, ale chrześcijanie nie powinni smucić się w ostatnim dniu roku, nawet jeśli nie pójdą na bal. Nie powinni mieszać w grzechach , jak w starych śmieciach, dlatego , że przychodzi nowy rok miłości Bożej, rok nowego miłosierdzia Pańskiego. Cokolwiek nowy rok przyniesie, czy zdrowie, szczęście, pomyślność, czy choroby, śmierć, przeciwności, czy łaskawa pogodę z romantycznym śniegiem, czy złą, w czasie której dziewczynka z zapałkami zmarzła na kość – wszystko będzie Miłością Bożą.

Na początku roku znowu pokaże się rzetelna gwiazda, zawsze o tej samej porze i w tym samym miejscu – gwiazda, która uczy mędrców kłaniać się Bogu. Potem przyjdzie Jezus wielkopostny z rekolekcjami dla każdej duszy, potem Wielki Piątek z przebaczeniem dla wielkich grzeszników, po nim Wielkanoc z tą prawdą, że śmierć złamała kosę, wreszcie wszystkie tygodnie po Zielonych Świętach ze światłem Ducha Świętego, który oświeca.
Tyle jeszcze będzie można naprawić w życiu, bo Bóg znowu przychodzi z darem czasu.”

( ks. J. Twardowski )

Statystki parafialne.
W 2013 roku w naszej parafii sakrament chrztu świętego przyjęło 23 dzieci, I Komunię Św. 30 dzieci, na ślubnym kobiercu stanęło 20 par, a do domu Ojca odeszło 24 parafian.

„ Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w samotności, jest Boże Narodzenie.(...) Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie. „

( Matka Teresa z Kalkuty)

Życzę Ci uważnych oczu, które dostrzegą drobne sprawy naszego dnia codziennego i stawią je w prawdziwym świetle... Życzę Ci takich uszu, które wyłapią wszelkie przemilczenia i półtony... Życzę Ci takich rąk, które nie będą się długo zastanawiać, czy komuś pomóc... Życzę Ci odpowiednich słów w odpowiednim czasie i życzę Ci kochającego serca, któremu pozwolisz się prowadzić przez życie, aby wszędzie tam, gdzie Ty, był i Twój pokój... Życzę Ci miłości, szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, wiele dobroci, przez którą człowiek każdego dnia staje się kimś więcej... Życzę Ci odpowiedniego wypoczynku i dobrego snu, bo to jest bardzo ważne... Życzę Ci takiej pracy, która sprawia radość i pozwala żyć dostatnio... Życzę Ci spotkań z takimi ludźmi, którzy będą Cię kochać, którzy w chwilach trudnych dodadzą Ci odwagi, którzy Cię pocieszą, gdy przyjdzie na Ciebie godzina smutku.. Tego wszystkiego życzę Tobie i to Ci przekazuję w moim znaku pokoju. Życzę Ci abyś spotkał Chrystusa – tego który przychodzi w zimnej stajni, w sercu drugiego człowieka , w okruszynie chleba, życzę Ci byś pokochał Go całym swoim sercem , by był Twoim światłem. Życzę dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego Nowego Roku.

Świąteczne życzenia – naszym parafianom,

gościom i wszystkim odwiedzającym naszą stronę składają:

Ksiądz Proboszcz,

Ksiądz Robert,