Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy

W Bieńkówce

Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej

Get Adobe Flash player

„ Panie Jesteś niepojęty i nieogarniony.
Dobrze się Ciebie widzi tylko sercem.
Życia mi braknie, aby Ci odpowiedzieć,
kim Ty jesteś dla mnie.
Jeszcze za mało Cię kocham.
Życia mi braknie, aby przywrzeć do Ciebie
i sercem pokochać.
Przyjdę, Panie, do Ciebie nocą. Wyspowiadam się przez łzy. Stopy Twoje ucałuję, boś mi wszystko jak Bóg przebaczył.
Przyjdę do Ciebie, do mego kościoła, Panie mój dobry jak chleb.
Przyjdę do Ciebie na drogę krzyżową – i twarz Ci chustą obetrę. Krzyż mój i Twój kilka kroków podźwigam i z Matką Twoją będę szedł już do końca, a pod krzyżem z Magdaleną się rozpłaczę i duch mój przed Tobą klęknie i wtedy serce mi pęknie – Chrystusie. I tak już z Tobą zostanę, Panie mój i Boże mój.”

( Julian Tuwim )

WIELKI POST – czas naszego przygotowania się do Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. To czas rozważania męki i śmierci Jezusa Chrystusa. To szczególny czas, aby zajrzeć w siebie, w głąb własnego serca. To czas odnajdywania w duszy takiego miejsca, gdzie odczujemy dotyk nieogarnionej Miłości Bożej. 

Każdy z nas może przeżyć ten czas na swój sposób. Nie może jednak w tym czasie zabraknąć naszych dróg krzyżowych, gorzkich żali, rekolekcji, kratek konfesjonału , refleksji nad własnym życiem. To wszystko stawia nas bardzo blisko Chrystusa, który z miłości do nas pozwolił się ukrzyżować.

Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

Droga Krzyżowa:

  • poniedziałek – godz. 16.00 - szczególnie zapraszamy dzieci.

  • piątek – godz. 16.30

  • niedziela – po Mszy świętej o godz. 10.30

Gorzkie Żale :
- niedziela- godz. 15.00


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież