Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy

W Bieńkówce

Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej

Get Adobe Flash player

Pielgrzymkowe refleksje.

215 Piesza pielgrzymka z Kalwarii na Jasną Górę,

5 – 12 lipca.

Z naszej parafii w pielgrzymce uczestniczyło 13 osób. Wspaniałe przeżycie, rekolekcje w drodze, wzrost duchowy. Warto dzielić się tym co przezywamy, co pomogło odnaleźć się na nowo. Nie zatrzymujmy tego dla siebie. Tak też chciałam podzielić się tym co daje pielgrzymka, co wyniosłam z konferencji każdego dnia na pielgrzymim szlaku.
Żyjemy wciąż obok siebie i nie wiemy tak naprawdę co kryje się w głębi naszych serc. Pielgrzymka pomaga nam poznać drugiego człowieka, Brata, Siostrę– bo tak zwracamy się do siebie.” Kochany Bracie, Kochana Siostro dobrze, że jesteś!”- daje nam poznać człowieka, jego wnętrze, problemy, których na co dzień żyjąc obok siebie, nie dostrzegamy. Bywa tak, że swoja parafiankę czy sąsiadkę poznajemy tak naprawdę na pielgrzymce, dostrzegamy ją jako zupełnie inną osobę. Czas rekolekcji w drodze to czas otwarcia się na drugiego człowieka, to rozmowy, wsparcie. Każdy z nas żyje w „ skorupie”, jest ona cieniutka, gruba, czasem bardzo gruba. Trzeba ją skruszyć, aby dostać się do cudownego wnętrza człowieka, które jest w każdym z nas, nawet w tym, którego życie zdaje się być przegrane, osądzone przez innych ( „ z Niego już nic nie będzie..”). Nie można nam nawet tak pomyśleć, nieustannie módlmy się za siebie, bo to od siebie powinniśmy zacząć poprawę. Módlmy się za bliźnich, nie ustawajmy w modlitwie, pokażmy, że można trwać w łasce Pana każdego dnia.
Zachęcam do pielgrzymowania całymi rodzinami, z dziećmi. Dajmy świadectwo, że tak można. Piękne świadectwo z naszej parafii dali Tadeusz i Kazia z córeczką Marcysią ( 10 lat), którzy pielgrzymują co roku. Pan Tadziu mówi, że nie wyobraża sobie roku bez pielgrzymki, „to są rekolekcje w drodze”- mówi.
Trzeba je przeżyć osobiście żeby zrozumieć. Pogodni, sympatyczni, szczerzy i uśmiechnięci – takimi bądźmy, a świat będzie u naszych stóp, wszystkich wokół będziemy zarażać dobrocią.
W pielgrzymce uczestniczyły osoby, które całymi rodzinami zawierzyły się Maryi . sa to osoby, które w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca uczestniczą we Mszy Świętej i w Akcie Zawierzenia. Zawierzmy się Maryi – naszej kochanej Matce. Zawierzmy nasze rodziny, dzieci, męża, żonę. Mówmy jej wprost co nas boli, z czym mamy problemy, z czym sobie nie radzimy – Matko pomóż, rozwiąż, powiedz co mam zrobić...? Ona poda dłoń. Może potrzeba więcej czasu, aby uprosić potrzebną łaskę, ale Ona wie najlepiej jaką drogą nas poprowadzić, jak każdą krętą drogę wyprostować. Postawmy kropkę nad dniem dzisiejszym i zacznijmy nowy, piękniejszy, przepełniony dobrem. WARTO.

Pielgrzym.

Drogi pielgrzymie dziękujemy za podzielenie się z nami tymi pięknymi refleksjami. Dziękujemy za dobre słowo. Życzymy Ci , aby Twoje serce i życie było pełne radości i błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież