Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy

W Bieńkówce

Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej

Get Adobe Flash player

Pliszczyńskie wspomnienia.

SDM czyli Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie odbyły się po raz dwudziesty pierwszy..Każdy SDM ma swoje hasło- tegoroczny – „ Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie...” 

30 czerwca pod czujnym okiem głównego organizatora wyjazdu – naszego Księdza Proboszcza ,do Pliszczyna wyruszyło 18 osób. Ok. godziny 13.00 byliśmy na miejscu.
Tylko zdążyliśmy rozbić namioty i niebo przywitało nas deszczem.
XXI Sercańskie Dni Młodych rozpoczęły się Mszą Świętą. Pliszczyńska wiata zgromadziła blisko 500 młodych osób z różnych części Polski oraz z Ukrainy i Białorusi.
Każdy kolejny dzień na SDM-ie to przede wszystkim niesamowite spotkanie z Jezusem Chrystusem poprzez Eucharystię, nabożeństwo „Krzyż na drogę”, Sakrament pokuty, adorację, seans filmowy, konferencje. Niesamowita dawka modlitwy i otwarcia na głos Boga.
SDM to odkrywanie swoich talentów i rozwijanie pasji poprzez udział w warsztatach
( wokalnych, artystycznych, psychologicznych, improwizacji tetralnej, beatboxu, ekspresji siebie, sportowych,” rozmowach na trudne tematy”, patriotycznych, plastycznych, „ rubik bez tajemnic”, modlitwy i medytacji, zapaśniczych )
Młodzież naszej parafii z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w wybranych przez siebie warsztatach
SDM – to także konferencje, spotkania z ciekawymi ludźmi , koncert, bal prawie wszystkich błogosławionych i nowe przyjaźnie.
SDM – to jedyne w swoim smaku „ Pliszczyńskie zupy” i ogromne ilości kanapek , które smakują jak nigdzie.
To co dobre szybko się kończy. Przyszedł 5 lipca i trzeba było wrócić do naszej kochanej
„ Bieni”. Wracając odwiedziliśmy cudny Sandomierz . „Naładowaliśmy „ nasze serca Bożą energią i czekamy na kolejny – XX II SDM.
Czy warto tak rozpocząć wakacje ? – Nie tylko warto, ale trzeba . Niech to pragnie już rodzi się w Twoim sercu , aby później szybko podjać właściwą decyzję. Do zobaczenia na XXII Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie.

Relacje z tegorocznego SDM-u znajdziesz na : www.sdm.info.pl

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież