Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy

W Bieńkówce

Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej

Get Adobe Flash player

Kalendarz Liturgiczny

Czas Wielkiego Postu

Wielki Post - to czas Roku Liturgicznego wprowadzony na pamiątkę 40 – dniowego pobytu Jezusa na pustyni. To czas który jest dla nas zaproszeniem do przemyślenia , jaką miłością darzy nas Bóg Ojciec, który dał nam Swojego umiłowanego Syna .Potrzeba , abyśmy w tym czasie w ramach uczestnictwa w Eucharystii , w szczególnych Nabożeństwach jak Gorzkie Żale , Droga Krzyżowa czy też w modlitwie indywidualnej, patrzyli na Jezusa Chrystusa przeżywając Jego mękę , trud , odrzucenie , śmierć, oraz dostrzegali w tym wszystkim Jego niezgłębioną miłość do nas. Jeżeli każdego dnia Wielkiego Postu znajdziemy chwilę, aby w spokoju rozważyć Tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa , to przygotujemy glebę naszego serca na życie przemienione , odkryjemy i jeszcze bardziej doświadczymy Miłości , którą jesteśmy ogarnięci. W Jej blasku popatrzymy na naszą drogę życia , na drogę życia naszych bliskich. Popatrzmy na trud naszego życia i tych , pośród których żyjemy i pracujemy . Nasze chrześcijańskie życie powinno być radosne i pełne nadziei , ale często jest ono naznaczone krzyżem . Tylko przez krzyż nasze życie staje się życiem pełnym.

Niech czas Wielkiego Postu odnowi w nas postawę wdzięczności i miłości względem Jezusa Chrystusa , głębszego zrozumienia trudnych chwil naszego życia oraz pobudzi do ofiarniejszej służby względem bliźnich.

Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Od początku Wielkiego Postu do Wigilii Paschalnej nie mówi się „ Alleluja”. W Środę Popielcową , która wszędzie jest dniem postu , posypuje się głowy popiołem.

Niedziele tego okresu nazywają się niedzielami : pierwszą, drugą, trzecią, czwartą, i piątą. Czwarta niedziela to tak zwana niedziela „ Laetare”

Szósta niedziela, w którą zaczyna się Wielki Tydzień , nazywa się Niedzielą Palmową Męki Pańskiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież