Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy

W Bieńkówce

Dorobek muzyczny Grupy Apostolskiej

Get Adobe Flash player

GRUPA APOSTOLSKA

Ks. Kardynał Karol Wojtyła , papież Jan Paweł II , wśród różnych nurtów duszpasterstwa diecezjalnego szczególną troską obejmował młodzież , dlatego też całym sercem popierał i inspirował wszelkie inicjatywy duszpasterskie docierania do młodzieży. Tak też powstał pomysł utworzenia ruchu apostolskiego - tzw.Grup Apostolskich. W 1973 roku ksiądz Antoni Sołtysik wraz z zespołem współpracowników zapoczątkował , a później dbał o poszerzenie i rozwój tego ruchu. Jego celem jest przygotowanie młodzieży i dzieci do świadomego i dojrzałego życia wiarą , tak osobistego jak i wspólnotowego.

Formacja Grup Apostolskich dokonuje się poprzez :

  • pogłębianie osobistej więzi z Bogiem,
  • poszerzanie wiedzy religijnej,
  • pobudzanie świadomości odpowiedzialności apostolskiej,
  • prowadzenie działalności liturgicznej , charytatywnej , kulturalnej ...itp,
  • aktywny udział w życiu Kościoła lokalnego,
  • udział w spotkaniach formacyjnych , rekolekcjach , dniach skupienia , pielgrzymkach,
  • współpraca z organizacjami ,
Patronami ruchu są : święta Królowa Jadwiga i błogosławiony Jerzy Frassati.
Duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii :
Pierwsze wzmianki o zaangażowaniu dzieci i młodzieży w naszej parafii ( na podstawie kroniki parafialnej ) - to rok 1896 ( Ks. Józef Bylica ) . Dzieci i młodzież były wówczas zrzeszone w III Zakonie Świętego Franciszka oraz w Bractwie Różańcowym .
Obecnie dzieci i młodzież zaangażowane są w działalność Grupy Apostolskiej , która działa w naszej parafii od 26 lat.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1-płyta


PopUp MP3 Player (New Window)

2-płyta


PopUp MP3 Player (New Window)

3-płyta


PopUp MP3 Player (New Window)