„ Panie Jesteś niepojęty i nieogarniony.
Dobrze się Ciebie widzi tylko sercem.
Życia mi braknie, aby Ci odpowiedzieć,
kim Ty jesteś dla mnie.
Jeszcze za mało Cię kocham.
Życia mi braknie, aby przywrzeć do Ciebie
i sercem pokochać.
Przyjdę, Panie, do Ciebie nocą. Wyspowiadam się przez łzy. Stopy Twoje ucałuję, boś mi wszystko jak Bóg przebaczył.
Przyjdę do Ciebie, do mego kościoła, Panie mój dobry jak chleb.
Przyjdę do Ciebie na drogę krzyżową – i twarz Ci chustą obetrę. Krzyż mój i Twój kilka kroków podźwigam i z Matką Twoją będę szedł już do końca, a pod krzyżem z Magdaleną się rozpłaczę i duch mój przed Tobą klęknie i wtedy serce mi pęknie – Chrystusie. I tak już z Tobą zostanę, Panie mój i Boże mój.”

( Julian Tuwim )

Rekolekcje to czas na zastanowienie się nad sobą i nad swoim życiem. Czas zatrzymania się choćby na chwilę, wyciszenia, zamyślenia. Czas by spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Rekolekcje to czas zadumy, nawrócenia i odkrycia Jezusa Chrystusa na nowo.
To przede wszystkim czas, by „odzyskać” czystość duszy w sakramencie pojednania. Warto więc do tej rekolekcyjnej spowiedzi dobrze się przygotować, przez dobry szczegółowy rachunek sumienia, zadośćuczynienie i pojednanie się z tymi, których przez moje grzechy skrzywdziłem oraz mocne postanowienie poprawy.